Головна Про проєкт Команда Слухати Замовити диск Медіа Контакти
Ua En
Ua En
Головна Про проєкт Команда Слухати Замовити диск Медіа Контакти

Смерти празднуєм умерщвленіє

Концерти «Богоотец убо Давид» (3-й тропар четвертої пісні), «Безчисленноє Твоє милосердіє» (1-й тропар п’ятої пісні) та «Смерти празднуєм умерщвленіє» (2-й тропар сьомої пісні) приурочені до свята Пасхи, їх текстова основа – тропарі Великоднього канону преподобного Іоанна Дамаскіна в редакції, поширеній у Київській митрополії. Твори сприймаються як цикл, оскільки близькі за тематикою, хоровим складом (дискант–дискант–бас–бас, дискант–дискант–дискант–бас) і музичним матеріалом.

Твір «Смерти празднуєм умерщвленіє» демонструє віртуозну поліфонічну техніку Дилецького і його володіння прийомами музичної риторики. Наприклад, слова «іграюще» і «поєм» зображуються мелодичними розспівами, а «адово разрушеніє» – багаторазовим «тупотінням» (повторенням) гармонічного звороту тоніка – субдомінанта.

Як і в інших пасхальних концертах, Дилецький вдається до колористичних ефектів, розрахованих на храмову акустику: багаторазові повторення мелодичних поспівок і цілих фраз уповільнюють, укрупнюють гармонічний план творів, завдяки чому постає монументальна музична фреска до світлого свята Вокресіння Христового.

Текст оригіналу

Смерти празднуем умерщвление,
адово разрушение,
иного живота
вѣчнаго начало,
играюще поем виновнаго,
Единаго Благословеннаго
Отцев Бога
и препрославленна.

Пасхальний канон святого Іоанна Дамаскіна, пісня 7, тропар 2.

Переклад українською

Смерті святкуємо умертвіння,
Аду зруйнування,
іншого життя
вічного первини,
і натхненно оспівуємо Повинного –
Єдиного благословенного
Бога отців
і препрославленого.

Пасхальний канон святого Іоанна Дамаскіна, пісня 7, тропар 2.

Список треків

Натисніть на назву, щоб дізнатись більше про концерт